Jesenné čaro

Ani potom, čo odkvitnú letničky, nemusí zostať váš balkón či okno bez kvetinovej výsadby. Možností, ako ho nechať žiariť farbami, ale aj tvarmi, je veľa. Treba si len vedieť vybrať tie správne rastliny, v našom záhradnom centre Vám veľmi radi s výberom poradíme. Pre jeseň sú typické farby oranžová, žltá, bordová a hnedá. Rastliny v týchto farbách pri výsadbe nesmú chýbať. Určite zapojte chryzantému, okrasné trávy, astry, vresy a vresovce, heuchery, krásnohlávok, gaultérie... Výber je široký, zostáva už len pustiť sa do práce.

Chryzantémy

Čo by bola jeseň bez chryzantém?! Sú dekoratívne, dlho kvitnú a často tak bohato, že nevidno ani listy. Do jednej nádoby môžete vysadiť aj niekoľko druhov. Dôležité je pravidelne ich zavlažovať, aby bol substrát stále mierne vlhký, a odstraňovať odkvitnuté kvety, ktoré by rastlinu len špatili. Chryzantémy vyniknú v starých košíkoch aj terakotových nádobách.

Vresy a vresovce

Tieto dlho a bohato kvitnúce nízke vždyzelené kry budú krášliť balkóny až do neskorej jesene, a to bez nároku na špecifickú starostlivosť.  Jediné, čo žiadajú, je pravidelnejšia zálievka (najlepšie dažďovou vodou). Pri výsadbe do nádob nezabudnite použiť mierne kyslý substrát s prídavkom piesku.

Heuchery a okrasné trávy

Heuchery svojimi dekoratívnymi listami spestria každú jesennú výsadbu. Môžete si vybrať z druhov so zelenými, žltkastými listami, ako aj s listami v odtieňoch bordovej a hnedej. Veľmi pekný kontrast vytvoria napr.trávy so striebristým zafarbením (kostrava, kyjanka..) alebo vždyzelená Ostrica japonská so vždyzelenými pásikavými listami.

Naše záhradné centrum je otvorené Po - Pia od 8:00 do 17:30 a v Sobotu od 8:30 do 12:30 hod. Tešíme sa na Vašu návštevu!
V prípade záujmu nás môžete kontaktovať aj telefonicky alebo emailom:
Záhradné centrum Isola bella
0903 144 155
info@bellagardena.sk