Sezóna hortenzií

Rod hortenzia, teda Hydrangea je veľmi široký a nájdeme v ňom naozaj niekoľko výnimočných a krásnych druhov. A vlastne, všetky do jednej majú čo ponúknuť, stačí sa na ne pozrieť zblízka. Týmto by sme vám v krátkosti chceli predstaviť jeden veľmi zaujímavý druh: hortenziu metlinatú - Hydrangea paniculata.

Nové odrody hortenzií sú veľmi variabilné. Zaujmú aj tým, že farebnosť ich súkvetí sa mení v priebehu kvitnutia. Sú veľmi odolné voči mrazom a ich ďalšou veľkou výhodou je to, že kvitnú na novom, tohtoročnom dreve. Kvitnutie teda nezávisí od priebehu zimy. Uplatnenie si nájdu, tak vo vidieckych záhradách, ako aj v moderných, či v prostredí verejnej zelene. Samozrejme, ak sa im vytvoria vyhovujúce podmienky.Ďalšou veľkou výhodou je nenáročnosť ich pestovania, nakoľko zvládajú rôzne typy pôdy, no najviac im vyhovuje mierne kyslé pH, aj keď nie sú na kyslý substrát úplne viazané. Odvďačia sa vám, ak ich vysadíte na svetlé, slnečné miesto, ktoré by malo byť však dostatočne vlhké.Hydrangea paniculata ‘Candlelight‘

Vyznačuje sa vzpriameným rastom a mohutnými kvetmi, ktoré prechádzajú pri kvitnutí postupne z krémovej farby do bielej až ružovej.

Hydrangea paniculata ‘Early Sensation‘

Kvety rašia krémovo biele a postupne sa prefarbujú na sýto ružovú farbu. V našich podmienkach kvitnú od polovice júna a nasadzujú nové kvety na dorastajúcich stonkách až do jesene, čím patrí medzi najdlhšie kvitnúce metlinaté hortenzie. Tieto hortenzie Vám ponúkame v našom záhradníctve aj v menej tradičnej forme na kmienku, ktoré pôsobia ako bohato kvitnúci nižší stromček. Takto môžu vyniknúť vo vašich záhonoch ešte viac.

Naše záhradné centrum je otvorené Po - Pia od 8:00 do 16:00
Sobotu od 8:30 do 12:30 hod. 
Tešíme sa na Vašu návštevu!
Pre viac informácií sledujte náš facebook a instagram :)